22 Şubat 2011 Salı

İf İstanbul günlüğü- 22 Şubat Salı

İf günleri devam ediyor.. Fitaş salon 4'de izlediğim filmlere tatlı bir boyun ağrısı eşlik etmekte.O koca salonda G ve H sıralarında bilet aldığım için.

Pazar günü Yunan yapımı Kara Çayır maalesef iyi bir deneyim olmadı. 16. yy.da Osmanlı İmparatorluğu toprakları içinde Yunanistan'da geçiyor. Manastorda yaşayan bir rahibenin hikayesi. Hikayenin işleniş biçimi son derece atıl ve sıkıcıydı.
Dün akşam 21:30 seansında boynum ağrıyarak  (G-17) ve zevkle izlediğim Tom Tykwer filmi 'Üç'; konusu ve bence sanatı eşsiz kılan unsur olan, konunun işleniş biçimiyle harikaydı.Belli bir yaşa gelmiş ve oturmuş hayatlara sahip insanlarınkendilerine yeni olasılıklar arama ve bu olasılıklarla aslında yarım kalmış özlemlerini yaşamaya çalışmalrını izliyoruz.
Ahlak, arzu ve seks üzerine düşünmeye davet eden zeki bir film.Kendimize söylediğimiz yalanlar ya da  kendimize itiraf edemediğimiz gerçekler hakkında konuşan ' Üç' kendini sistemin içinde ve olması gerekenlere hapsolmuş hisseden herkesin izlemesi gereken bir film.

Hiç yorum yok: